Schizandra Berry (Schisandra chinensis)

Jagoda Schizandra jest bardzo silnym ziołem adaptogennym, to znaczy tworzy substancję, która równoważy organizm pod wpływem stresu, stymulując go lub odprężając. Promuje funkcje umysłowe, długowieczność, zwiększa wytrzymałość i wzmacnia narządy płciowe. Zioło jest silnym przeciwutleniaczem, który poprawia jasność umysłu i zwiększa poziom detoksykacyjnego enzymu glutationu w organizmie.

W tradycyjnej medycynie chińskiej jagoda Schizandry jest stosowana jako lekarstwo na wiele chorób: przeciwdziałające infekcjom, poprawiające zdrowie skóry oraz zwalczające bezsenność, kaszel i pragnienie. W przeciwieństwie do kofeiny, Schizandra pobudza ośrodkowy układ nerwowy, tzn. Zapewnia impuls umysłowy bez wywoływania efektu nerwowego, takiego jak kofeina.

Zioło ma wiele innych właściwości zdrowotnych… Ostatnie badania sugerują, że substancje wyekstrahowane z Schizandry mogą pomóc w leczeniu chorób wątroby. Działa wzmacniająco w stanach zmęczenia, wyczerpania nerwowego i braku energii. Ze względu na liczne korzyści zdrowotne staje się coraz bardziej popularny w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych.

Kora Catuaba (Juniperus brasiliensis)

Od wieków znany jest ze swoich właściwości promujących seks. Napar z kory Catuaba jest jednym z najbardziej znanych i szeroko stosowanych afrodyzjaków w tradycyjnej medycynie brazylijskiej.

Catuaba jest silnym afrodyzjakiem i stymulantem ośrodkowego układu nerwowego. Jego głównym działaniem jest zwiększenie libido, uspokojenie nerwów i zmniejszenie niepokoju. Ze względu na właściwości seksualne Catuaby, wyciąg z kory Catuaba jest stosowany przy impotencji seksualnej (zaburzeniach erekcji) i osłabieniu seksualnym. Zawiera 3 alkaloidy (Catuabin A, B i C), o których uważa się, że poprawiają funkcje seksualne. Dlatego jest stosowany jako część wielu suplementów diety w celu poprawy seksualności u mężczyzn.

Maca peruwiańska (Lepidium meyenii)

Wpływa na poziom hormonów płciowych. Peruwiańska Maca to booster energii, który zwiększa męskie libido i poprawia funkcje seksualne. Poprawia głównie zaburzenia erekcji i niepłodność męską oraz poprawia jakość nasienia. Badania wykazały, że maca peruwiańska działa na określone obszary ciała, które wytwarzają hormony i substancje energetyzujące, które zwiększają libido i męskość. Zioło to nie tylko zwiększa libido i wytrzymałość, ale także równoważy naturalny poziom hormonów.

Maca jest bardzo dobrze znana i używana w Peru jako silny afrodyzjak. Obecnie jest bardzo polecany przy problemach z płodnością, bezpłodnością i innymi zaburzeniami seksualnymi. Dlatego tak często jest stosowany jako składnik męskich produktów wzmacniających.

Dowiedz się o naturalnych środkach na impotencję i jak leczyć zaburzenia erekcji.