Jeśli chodzi o zastosowania przemysłowe, nie ma nic lepszego niż sztywne PCV jako materiał na panel ścienny. Dzieje się tak, ponieważ sztywny polichlorek winylu zapewnia doskonałą izolację akustyczną, trwałość i właściwości odprowadzania powietrza. W rezultacie materiał nadaje się do różnych sytuacji, w tym do ekranów akustycznych i paneli do pomieszczeń czystych.

Poniżej znajdują się trzy z najczęstszych scenariuszy paneli ściennych wykorzystujących sztywne PCV.

1. Jako bariera dźwiękowa – jest to tak gęsty polimer, że sztywny PVC ma doskonałe właściwości izolacji akustycznej. W szczególności struktura i skład podłoża sprawiają, że nadaje się on jako wewnętrzna warstwa wzmacniająca.

Istnieją dwie opcje ścian izolacyjnych ze sztywnego PVC: 1) systemy dźwiękochłonne i 2) systemy odblaskowe. W obu typach listwy na pióro i wpust są wykonane z polichlorku winylu.

Ściana dźwiękochłonna ma porowatą, perforowaną powierzchnię PVC, która jest wzmocniona rdzeniem z materiału tłumiącego hałas. Odblaskowa ściana dźwiękochłonna nie jest perforowana.

Jak dobrze te panele ścienne chronią przed hałasem? Spełniają one standardy Canadian Standards Association oraz American Association of State Highway and Transportation Officials.

2. Jako panele ścienne – Sztywne PCV to nie tylko kwestie praktyczne. Jest również bardzo atrakcyjny, dzięki czemu jest idealnym pokryciem ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Konsumenci mogą wybierać spośród wielu kolorów, faktur i laminatów. Chociaż z pewnością można go użyć do przemysłowych paneli ściennych, materiał nadaje się również do środowisk domowych; takie jak prysznice, łazienki i pomieszczenia gospodarcze.

Jeśli chodzi o zastosowania przemysłowe, te panele ścienne często znajdują się na korytarzach, salach operacyjnych, salach lekcyjnych i szafkach sprzątających. Właściwości dźwiękochłonne podłoża zwiększają jego wszechstronność pod tym względem, ale to właśnie trwałość polichlorku winylu odgrywa rolę prawdziwej korzyści handlowej. Dzieje się tak, ponieważ żywotność materiału wynosi 20 lat lub więcej, co z czasem pozwala zaoszczędzić znaczne koszty konserwacji i napraw.

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie przenosić sprzęt, toczyć wózki i znosić duży ruch pieszych przez lata bez szkody. Twardy PCV chroni ściany przed wszystkimi tymi potencjalnie szkodliwymi uderzeniami.

3. Jako panele ścienne do pomieszczeń czystych – pomieszczenia czyste wymagają nie tylko izolacji akustycznej i trwałości od ścian, ale także muszą być sterylne. Niezależnie od tego, czy pomieszczenie czyste jest częścią szpitala, apteki, firmy biotechnologicznej, firmy elektronicznej czy przemysłu spożywczego, sztywne PCV zapewnia czystość wymaganą przez organy kontrolne.

Sztywne panele z PVC do pomieszczeń czystych są ognioodporne, ale co ważniejsze, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić hermetyczne środowisko, które zapobiega przedostawaniu się zarazków. Szczelność ta jest osiągana dzięki szczelnym połączeniom, które łączą ze sobą panele. Cząsteczki, zanieczyszczenia i fumiganty nie są w stanie sprostać temu nieprzeniknionemu uszczelnieniu. Ponadto panele ścienne do pomieszczeń czystych integrują niski poziom wylotów powietrza bez pogrubiania ściany.