Zdrowie

Zagrożenia chlamydią

By 29 lipca 2020No Comments

47% wszystkich dorosłych na całym świecie miało kontakt seksualny z osobą bez sprawdzenia jej historii seksualnej. Jest to oparte na ankiecie przeprowadzonej przez firmę Durex. Seks bez zabezpieczenia był powszechny i ​​dotyczył około 65% osób w wieku 45-55 lat i stale rosnącego udziału 33–20 lat w populacji w wieku 16–20 lat.

Bezpieczny seks nie tylko zmniejsza ryzyko niechcianej ciąży, ale także chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jedną z najskuteczniejszych metod bezpiecznego seksu jest używanie prezerwatyw, które zapobiegają kontaktowi genitaliów z wydzieliną genitaliów partnera seksualnego. Higiena narządów płciowych jest również ważnym czynnikiem w zachorowaniu na chorobę przenoszoną drogą płciową. Czasami nawet najprostszy sposób umycia genitaliów przed i po spotkaniu seksualnym może zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia.

Nabyta infekcja wykazuje objawy, takie jak świąd, ból i wydzielina z narządów płciowych. Wydzielina z narządów płciowych może być znana kobietom, a nawet może być oznaką zdrowego układu rozrodczego, ale może być również oznaką zakażenia chlamydią. Infekcję można rozpoznać po wyładowaniu mierzonym po kolorze, fakturze i zapachu. Nieprawidłowe wydzielanie o nieprzyjemnym zapachu i białej i gęstej teksturze może być oznaką infekcji.

Spośród wszystkich zakażeń znanych na całym świecie, Chlamydia zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich zakażeń w Stanach Zjednoczonych z około 4 milionami zgłaszanych przypadków rocznie. Chlamydia trachomatis jest czynnikiem sprawczym Chlamydii, która może zarażać i wpływać zarówno na mężczyzn, jak i kobiety. Chlamydia może być przenoszona poprzez wymianę płynów ustrojowych, ponieważ pasożyt nie może przetrwać poza żywicielem. Każda forma aktywności seksualnej może przenosić infekcję, czy to odbytu, jamy ustnej czy pochwy. Innym sposobem rozprzestrzeniania się infekcji jest urodzenie dziecka z zakażonej matki na dziecko. Warto wiedzieć, że chlamydia, przy pomocy antybiotyków, jest jedną z uleczalnych chorób przenoszonych drogą płciową. Infekcję można łatwo zwalczyć.

Większość osób zarażonych chlamydią jest świadoma swojej nabytej infekcji tylko wtedy, gdy przejdzie testy na obecność chlamydii. Około 80% kobiet i 50% mężczyzn cierpi na chlamydię, ale nie ma objawów wydzieliny z narządów płciowych, bólu podczas stosunku, pieczenia podczas oddawania moczu itp.

Chociaż chlamydia jest uleczalna, może być bardzo niebezpieczna, jeśli nie jest leczona. Może przekształcić się w poważne choroby, aw najgorszym przypadku doprowadzić do śmierci. U kobiet nieleczona chlamydia może prowadzić do PGD lub choroby zapalnej miednicy mniejszej, co może dalej prowadzić do bezpłodności. Może również prowadzić do poronień lub przedwczesnych porodów u kobiet w ciąży. U mężczyzn zapalenie najądrzy lub obrzęk jąder mogą być skutkiem chlamydii, która może również prowadzić do bezpłodności.

Zapobieganie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem tego typu infekcji, abstynencja od jakiejkolwiek aktywności seksualnej jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, a jeśli nie, stosowanie prezerwatyw jest drugim najlepszym wyborem.

Zagrożenia Chlamydią – dla dorosłych uprawiających seks na całym świecie bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z historią seksualną ich kochanka. Poznaj niebezpieczeństwa związane z takimi okolicznościami.